OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

V NIEDZIELA WIELKANOCY – 19.05.2019 r.

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom
po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

1.   PARKING – po Mszach Świętych przez członków rad parafialnych zbierana jest puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów budowy parkingu.

2.   Dzisiaj Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 12:30.
Biały Tydzień – od poniedziałku, 20 maja do piątku, 24 maja – Msza Święta i nabożeństwo majowe o godz. 17:00.

3.   Za tydzień, w niedzielę 26 maja Msza Święta o godz. 11:00 dla dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii Świętej:
– spotkanie i próba dla dzieci w piątek, 24 maja o godz. 16:00,
– spowiedź św. dla dzieci w sobotę, 25 maja o godz. 10:00.

4.   W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

5.   Od przyszłej niedzieli rozpoczną się Dni Modlitw o Urodzaje. Do środy włącznie będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

6.   Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17:30. Przed nabożeństwem, o godz. 17:00 Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

7.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

8.   W dniach od 1 do 7 lipca 2019 r. odbędzie się 10 Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Więcej informacji i zapisy na stronie www.rowerowa.info.

9.   Zmarli  –  W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odeszły: śp. Jadwiga Jaworek lat 92, śp. Stanisława Cłapińska lat 87.
Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie …

„Dar na Stulecie” – idea na 100. urodziny Jana Pawła II

Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze.
Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na stronie www.darna100.pl

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 12.05.2019 r.

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.
Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

1.   Niedziela Dobrego Pasterza – Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

2.   Dzisiaj o godz. 18:00 Msza Święta i spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych przygotowującej się do Bierzmowania.

3.   Nabożeństwa fatimskie 13 dnia miesiąca od maja do października.
Rozpoczynamy okres nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.
Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie w poniedziałek, 13 maja o godz. 20:00 . Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wyjątkowo też w tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego po Mszy Świętej wieczornej, a połączone będzie z nabożeństwem fatimskim.

4.   W tym roku do I Komunii Świętej przystąpi 12 dzieci. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 12:30:
– spotkanie i próba dla dzieci w czwartek, 16 maja o godz. 17:30,
– dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę, 18 maja o godz. 10:00.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

5.   Tydzień później, w niedzielę 26 maja Msza Święta o godz. 11:00 – rocznica I Komunii Świętej:
– spotkanie i próba dla dzieci klas IV szkoły podstawowej w piątek, 24 maja o godz. 16:00,
– spowiedź św. dla dzieci w sobotę, 25 maja o godz. 10:00.

6.   PARKING – w przyszłą niedzielę, 19 maja po Mszach Świętych zbierana będzie puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów budowy parkingu.

7.   Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17:30. Przed nabożeństwem, o godz. 17:00 Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

8.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

9.   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

10.  Zmarli: W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. Józef Matkowski lat 82.
Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie …

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCY – 05.05.2019 r.

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

Na potrzeby Caritas zebraliśmy 1217,00 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

1.   Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2.   Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

3.   W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny w czasie Mszy Świętych o godz. 7:00 i 17:00. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o ks. seniorze Stanisławie. Msza św. w jego intencji o godz. 17:00.

4.   W przyszłą niedzielę, 12 maja o godz. 18:00 Msza Święta i spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych przygotowującej się do Bierzmowania.

5.   Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17:30. Przed nabożeństwem, o godz. 17:00 Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

6.   W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 12 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19 maja. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę 18 maja o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.
I KOMUNIA ŚW. – Dla dzieci komunijnych próba w poniedziałek 6 maja o godz. 17:30, a w sobotę, 11 maja o godz. 10:00.

7.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

8.   Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza w sobotę, 11 maja. Zapisy w księgarni saletyńskiej. Koszt 15 zł; wyjazd o godz. 9:00 z placu przy kościele św. Jana Chrzciciela.

9.   NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE  –  13 maja – poniedziałek – godz. 20:00
          – wystawienie Najświętszego Sakramentu
          – różaniec fatimski
          – procesja ze świecami przy figurze Matki Bożej Fatimskiej

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.04.2019 r.

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

1.   Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

2.   Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na działalność Caritas parafii i Caritas diecezji.
Jest to również święto patronalne Caritas.

O godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).

3.   I KOMUNIA ŚW. – Dla dzieci komunijnych próba w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 17:30.

4.   We wtorek 30 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

5.   Od środy 1 maja nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17:30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

6.   W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12:30 i zgodnie z tradycją lat poprzednich do tej intencji dołączamy strażaków i ich rodziny ze względu na święto patronalne św. Floriana, które przypada w dniu 4 maja.
Ponieważ jest to uroczystość, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

7.   Chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w tym miesiącu odwiedzimy w czwartek 2 maja w godzinach porannych.

8.   Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

C A R I T A S   P O L S K A

W dniu 28 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05
w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce.

To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
Koncert ma być przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019 r.

1.   Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.
Od poniedziałku trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, także w pozostałe dni oktawy.

2.   W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego naszej archidiecezji.

3.   Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

4.   I KOMUNIA ŚW. – Dzieci komunijne próby rozpoczynają w środę, 24 kwietnia o godz. 17:30.

5.   W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ dni Oktawy Wielkanocy mają rangę uroczystości.

6.   W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na działalność Caritas parafii i Caritas diecezji.
Jest to również święto patronalne Caritas. O godz. 15:00 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcje organizowane przez Caritas naszej parafii.

7.   Uroczystość św. Wojciecha jest w tym roku przeniesiona na 30 kwietnia.

8.   Informujemy, że w naszym kościele, w ramach wielkanocnej zbiórki POLAKOM NA KRESACH, zebrano 80 kg żywności i artykułów chemii gospodarczej. Dary te w Niedzielę Palmową zostały przekazane ubogim polskim rodzinom żyjącym na Litwie. Za wsparcie tej akcji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9.   SZKOŁA SŁOWA „Jestem dzieckiem Boga” – 31.05-02.06.2019 – Parafia św. Jana Chrzciciela. Nauki dla dorosłych głosi o. Jose Maniparambil, a rekolekcje i warsztaty dla dzieci ewangelizatorzy ze Wspólnoty KRÓLEWSKIE DZIEDZIŃCE z Torunia. Zapisy i wpłaty w Księgarni La Salette.

P A R K I N G
W ubiegłą niedzielę na parking do puszek zebraliśmy 3.697,91 zł.
Łączne wpłaty na dzień 16.04 br. wyniosły 17.084,91 zł.
Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
W maju ofiary bedziemy zbierać w trzecią niedzielę miesiąca (19.05).
Można je również wpłacać indywidualnie w biurze parafialnym lub wpłacać na konto parafii (numer konta znajduje się na pierwszej stronie Biuletynu Parafialnego i na stronie internetowej parafii w zakładce KONTAKT).

 

 

 

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 14.04.2019 r.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

1.   Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17:00.

2.   Święte Triduum Paschalne (WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK, WIELKA SOBOTA) – rozpoczyna się sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – WIELKI CZWARTEK – Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

3.   W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

4.   Wielka Sobota jest dniem adoracji grobu Pańskiego. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Przypominamy, że skarbonki “Jałmużna Wielkopostna” będziemy składać do wspólnej skarbony w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

5.   W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

6.   W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.

7.   Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnotowo będziemy modlić się: w Wielki Piątek o godz. 17:30, w Wielką Sobotę o 19:30, a od Niedzieli Wielkanocnej do soboty (27.04.2019 r.) po Mszy Świętej wieczornej.

 

WIELKI TYDZIEŃ i WIELKANOC

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:
15, 16, 17.04.2019 – poniedziałek, wtorek, środa w kościele parafialnym od godz. 16:00

18.04.2019 – WIELKI CZWARTEK
– dzień Ostatniej Wieczerzy oraz pamiątka ustanowienia

Eucharystii i Kapłaństwa – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 (tylko w Trzciance)
– po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22:00

19.04.2019 – WIELKI PIĄTEK
– dzień śmierci Pana Jezusa

– adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 10:00
– godz. 15:00 – Droga Krzyżowa
– godz. 18:00 – Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22:00
– godz. 21:00 – Gorzkie Żale (wszystkie części)
– w Straduniu – nabożeństwo Wielkiego Piątku o godz. 17:00, adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 20:00

20.04.2019 – WIELKA SOBOTA
– adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 10:00

– poświęcenie pokarmów w Trzciance (przy sprzyjającej pogodzie poświęcenie pokarmów na placu
– przed kościołem) – godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00
– nabożeństwo Wigilii Paschalnej rozpocznie się liturgią poświęcenia ognia o godz. 20:00 (tylko w Trzciance), prosimy o przyniesienie świec
– w Straduniu poświęcenie pokarmów o godz. 10:00, a w Smolarni o godz. 10:30

18, 19, 20.04.2019 tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota – nie ma Mszy Świętej o godz. 7:00

21.04.2019 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
– Trzcianka, kościół parafialny – procesja rezurekcyjna i Msza Święta o godz. 6:00, pozostałe Msze Święte o godz. 09:30, 11:00, 12:30, 18:00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:00)
– Straduń, kościół filialny – procesja rezurekcyjna i Msza Święta o godz. 6:00

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019 r.

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta.

1.   REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE od 7 do 10 kwietnia 2019 r. Nauki głosi proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Osiekach ks. Mariusz Kołaciński, doktor teologii moralnej, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego i Politechniki Koszalińskiej. Program poniżej.
Zachęcamy, aby w czasie rekolekcji przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.

2.   Przygotowując się do Świąt Paschalnych przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

3.   W czwartek (11.04 br.) o godz. 17:00 Msza Święta i spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

4.   Droga Krzyżowa ulicami miasta w najbliższy piątek rozpocznie się w parafii św. Jana Chrzciciela po Mszy Świętej o godz. 18:00, a zakończy się przy naszym kościele.
W kościele parafialnym Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17:00.
W Straduniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00, a Gorzkie Żale w niedzielę o 8:45.

5.   14 kwietnia Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.
Zwyczajem poprzednich lat przygotują je członkowie III Zakonu św. Franciszka. Skorzystajmy i w tym roku z ich pracy wspomagając jednocześnie parafię i ich działalność.

6.   Do Niedzieli Palmowej włącznie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka wystawiona jest przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.   BIERZMOWANIE – W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia o godz. 18:00 Msza Święta i spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych.

8.   PARKING – W tym miesiącu 3. niedziela to święta wielkanocne, dlatego puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów budowy parkingu zbierana będzie w przyszłą niedzielę, 14 kwietnia.

9.   WIELKANOCNY STRAGAN CARITAS – Od dzisiaj przez trzy kolejne tygodnie czynny jest stragan z dekoracjami wielkanocnymi. Podobnie jak przy poprzednich świętach wszystkie ozdoby zostały wykonane ręcznie przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas, a dochód przeznaczony jest na cele charytatywne CARITAS.

10.  SZKOŁA SŁOWA „Jestem dzieckiem Boga” – 31.05-02.06.2019 – Parafia św. Jana Chrzciciela. Nauki dla dorosłych głosi o. Jose Maniparambil, a rekolekcje i warsztaty dla dzieci ewangelizatorzy ze Wspólnoty KRÓLEWSKIE DZIEDZIŃCE z Torunia. Zapisy i wpłaty w Księgarni La Salette.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – PROGRAM

Dorośli – Nauka Ogólna
– niedziela (07.04.2019) – Msze Święte o godz. 8:00, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 12:30, 18:00
– poniedziałek, wtorek, środa (08, 09, 10.04.2019) – Msze Święte o godz. 9:00, 18:00
(W czasie rekolekcji nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00 i 17:00)

Młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz z klas III gimnazjalnych:
– 08, 09.04.2019 (poniedziałek, wtorek) – spotkania w kościele o godz. 16:00

SPOWIEDŹ WIELKANOCNA – REKOLEKCJE
– 07.04.2019 (niedziela) – pół godziny przed Mszą Świętą
– 08, 09, 10.04.2019 (poniedziałek, wtorek, środa) – od godz. 8:30 i od godz. 17:00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W WIELKIM TYGODNIU
– 15, 16, 17.04.2019 – Trzcianka – poniedziałek, wtorek, środa
– rano od godz. 06:30, po południu od godz. 16:00

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019 r.

1.   Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2.   Piątek, 05 kwietnia o godz. 17:00 Msza Święta z udziałem dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej i ich rodziców z poświęceniem książeczek do nabożeństwa (zwanych modlitewnikami).

3.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17:00. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 7:00. Spowiedź święta w piątek od godz. 16:00.
Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek przed południem.

4.   REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE od 7 do 10 kwietnia 2019 r. Poprowadzi je proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Osiekach ks. Mariusz Kołaciński, doktor teologii moralnej, wykładowca WSD i Politechniki Koszalińskiej. Program poniżej.
Zachęcamy, aby w czasie rekolekcji przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschaln.

5.   Przygotowując się do Świąt Paschalnych przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

6.   Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16:30 (dzieci), 17:30 (dorośli) oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:00.

7.   „DAR Juniora dla Seniora” – Jałmużna Wielkopostna 2019. Akcja charytatywna Caritas Polska. Skarbonki wyłożone są na stoliku z gazetami. Składamy je do jednaj skarbony w Wielką Sobotę.

8.   Do Niedzieli Palmowej włącznie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka wystawiona jest przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9.   W kinie na os. Słowackiego wyświetlany jest film o św. siostrze Faustynie zatytułowany „Miłość i miłosierdzie”. Dzisiaj, w niedzielę, film będzie wyświetlony o g. 16.00, natomiast od poniedziałku do czwartku obędzie się tylko seans przedpołudniowy o godz. 11.00.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – PROGRAM

Dorośli – Nauka Ogólna
– niedziela (07.04.2019) – Msze Święte o godz. 8:00, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 12:30, 18:00
– poniedziałek, wtorek, środa (08, 09, 10.04.2019) – Msze Święte o godz. 9:00, 18:00
(W czasie rekolekcji nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00 i 17:00)

Dzieci klas 0, I, II, IV i V Szkoły Podstawowej Nr 1:
– 04, 05.04.2019 (czwartek, piątek) – spotkania rekolekcyjne w szkole

Młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz z klas III gimnazjalnych:
– 08, 09.04.2019 (poniedziałek, wtorek) – spotkania w kościele o godz. 16:00

SPOWIEDŹ WIELKANOCNA – REKOLEKCJE
– 07.04.2019 (niedziela) – pół godziny przed Mszą Świętą
– 08, 09, 10.04.2019 (poniedziałek, wtorek, środa) – od godz. 8:30 i od godz. 17:00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W WIELKIM TYGODNIU
– 15, 16, 17.04.2019 – Trzcianka – poniedziałek, wtorek, środa
– rano od godz. 06:30, po południu od godz. 16:00

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019 r.

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

P A R K I N G
W ubiegłą niedzielę na parking do puszek zebraliśmy 3.813,44 zł i 5 euro. Do 19 marca br. na konto parafii wpłynęło 3.350,00 zł, w biurze wpłacono 1.700,00 zł. Łącznie wpłaty to 8.863,44 zł.  Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
W kwietniu ofiary będziemy zbierać wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca (14.04 br.). Można je również wpłacać indywidualnie w biurze parafialnym lub wpłacać na konto parafii (numer konta znajduje się na pierwszej stronie Biuletynu Parafialnego i na stronie internetowej parafii w zakładce KONTAKT).

1.   Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

2.   W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej – www.duchowa-adopcja.pl

3.   KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – Od 25 do 30 marca 2019 r. w parafii św. Jana Chrzciciela trwać będzie kurs przedmałżeński. Zapisy zostaną dokonane w dniu rozpoczęcia kursu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

4.   „DAR Juniora dla Seniora” – Jałmużna Wielkopostna 2019. Akcja charytatywna Caritas Polska. Skarbonki wyłożone są na stoliku z gazetami. Składamy je do jednaj skarbony w Wielką Sobotę.

5.   Do Niedzieli Palmowej włącznie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka wystawiona jest przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

7.   Ekstremalna Droga Krzyżowa z Trzcianki do Skrzatusza – rozpocznie się 5 kwietnia 2019 r. Mszą Świętą o godz. 20:30 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.
Szczegóły: www.edk.org.pl i na facebooku: Trzcianka.EDK

8.   WIELKANOCNY STRAGAN CARITAS – Od następnej niedzieli (31.03.2019 r.) przez trzy kolejne tygodnie będzie czynny stragan z dekoracjami wielkanocnymi. Podobnie jak przy poprzednich świętach wszystkie ozdoby zostały wykonane ręcznie przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas, a dochód przeznaczony jest na cele charytatywne CARITAS.

9.   ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE – Akcja poboru krwi „Ognisty Ratownik – Gorąca krew”
27 marca 2019 r. w godzinach od 9:30 do 14:30 przy Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance.

10.   Pomoc Polakom na Kresach – Do 24 marca 2019 r. w kościele, w głównym przedsionku, wystawiony jest kosz przeznaczony na trwałe artykuły spożywcze i wyroby chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających na Kresach.

 

WAKACJE W HISZPANII

Biuro podróży EURO-TOURS Sp. z o.o. Sp.k. pod patronatem naszej parafii
organizuje wyjazd letni dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.
Termin 10.07. – 21.07.2019 Cena 950 zł + 260 €
Szczegóły u ks. Piotra Błaszczaka, tel. kom. 511 776 457

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019 r.

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

1.   BIERZMOWANIE: – w sobotę, 23 marca 2019 r. o godz. 12:00 z rąk ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.

2.   Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na tzw. fundusz inwestycyjny – pokryć chcemy koszty budowy parkingu przy kościele po drugiej stronie ulicy Witosa. Takie zbiórki będziemy prowadzili w trzecią niedzielę przez kolejne miesiące.

3.   Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4.   We wtorek, 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 7:00 i 17:00.

5.   Okres Wielkiego Postu jest czasem, który przypomina nam mękę Jezusa Chrystusa i całkowite oddanie się człowiekowi. Dlatego ruszyła tegoroczna akcja charytatywna Jałmużna Wielkopostna 2019 DAR Juniora dla Seniora. Skarbonki wyłożone są na stoliku z gazetami.
Do skarbonek należy składać datki związane z wyrzeczeniem wielkopostnym członków rodziny. Skarbonki z zebranymi pieniędzmi złożymy do wspólnej skarbony w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu osób starszych.

6.   Każdego roku parafianie włączają się w przygotowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest do piękna tradycja kościoła. Jedną z form jest przygotowanie grobu Pańskiego i jego dekoracji. Do Niedzieli Palmowej włącznie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka wystawiona jest przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

8.   KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – Od 25 do 30 marca 2019 r. w parafii św. Jana Chrzciciela trwać będzie kurs przedmałżeński. Zapisy zostaną dokonane w dniu rozpoczęcia kursu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zachęcamy do udziału w nim wszystkich, którzy ukończyli 17 lat i w przyszłości pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

9.   Pomoc Polakom na Kresach – Do 24 marca 2019 r. w kościele, w głównym przedsionku, wystawiony jest kosz przeznaczony na trwałe artykuły spożywcze i wyroby chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających na Kresach.

 

WAKACJE W HISZPANII

Biuro podróży EURO-TOURS Sp. z o.o. Sp.k. pod patronatem naszej parafii
organizuje wyjazd letni dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.
Termin 10.07. – 21.07.2019 Cena 950 zł + 260 €
Szczegóły u ks. Piotra Błaszczaka, tel. kom. 511 776 457

 

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana.
Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania.
Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

1.   BIERZMOWANIE – Dzisiaj, 10 marca o godz. 18:00 Msza Święta i spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych przygotowującej się do bierzmowania.
– Spotkanie młodzieży, która 23 marca 2019 r. z rąk ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka przyjmie Sakrament Bierzmowania, w sobotę o godz. 12:00.
– Młodzież, która w tym roku przystąpi do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w niedzielę, 17 marca br. na Mszę Świętą o godz. 18:00 z poświęceniem i nałożeniem krzyży.

2.   I KOMUNIA ŚWIĘTA – Zebranie dla rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek, 11 marca o godz. 17:00.

3.   Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17:30, dla dzieci o godz. 16:30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00.
Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4.   Każdego roku parafianie włączają się w przygotowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest do piękna tradycja kościoła. Jedną z form jest przygotowanie grobu Pańskiego i jego dekoracji. Do Niedzieli Palmowej włącznie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka wystawiona jest przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.   Okres Wielkiego Postu jest czasem, który przypomina nam mękę Jezusa Chrystusa i całkowite oddanie się człowiekowi. Dlatego ruszyła tegoroczna akcja charytatywna Jałmużna Wielkopostna 2019 DAR Juniora dla Seniora. Skarbonki wyłożone są na stoliku z gazetami.
Do skarbonek należy składać datki związane z wyrzeczeniem wielkopostnym członków rodziny. Skarbonki z zebranymi pieniędzmi złożymy do wspólnej skarbony w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu osób starszych.

6.   W środę, 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 7:00 i 17:00.

7.   Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary do puszek na potrzeby misji będą zbierane już dzisiaj po każdej Mszy Świętej.
W następną niedzielę tj. trzecią niedzielę miesiąca prowadzona będzie zbiórka – tzw. puszka inwestycyjna na parking.

8.   KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – Od 25 do 30 marca 2019 r. w parafii św. Jana Chrzciciela trwać będzie kurs przedmałżeński. Zachęcamy do udziału w nim wszystkich, którzy ukończyli 17 lat i w przyszłości pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

9.   Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 7 kwietnia.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny.

11.  Ekstremalna Droga Krzyżowa z Trzcianki do Skrzatusza – 05.04.2019 r.
Ekstremalna Droga Krzyżowa to droga przełomu – możliwość poczucia drogi krzyżowej inaczej niż zwykle – fizycznie. W samotnym, cichym 45 kilometrowym marszu w ciemności. Wiara styka się z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony.
EDK rozpocznie się 5 kwietnia 2019 r. Mszą Świętą o godz. 20:30 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.
Spotkanie organizacyjne w auli Domu Parafialnego parafii św. Jana Chrzciciela we wtorek, 12 marca po Mszy Świętej o godz. 18:00. Szczegóły: www.edk.org.pl oraz na facebooku: Trzcianka.EDK

12. Zmarli: W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. Irena Wróblewska lat 91, śp. Tadeusz Pawłowski lat 64.

Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

Pomoc Polakom na Kresach

Do 24 marca 2019 r. w kościele, w głównym przedsionku, wystawiony będzie kosz przeznaczony na trwałe artykuły spożywcze i wyroby chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających na Kresach.

 

 

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

1.   BIERZMOWANIE:
– Dzisiaj młodzież przystępująca w tym roku do bierzmowania będzie sprzedawać ciasto. Dochód przeznaczony zostanie na cele Caritas Parafii.
– Spotkania młodzieży, która 23 marca 2019 roku przystąpi do sakramentu bierzmowania, w sobotę o godz. 12:00.
– Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z naszej parafii z klas VII, które pragną rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na Mszę Świętą w poniedziałek, 4 marca na godz. 17:00. Po niej spotkanie organizacyjne.

2.   Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

3.   Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych.

4.   WIELKI POST
DNIA 6 MARCA 2019 R. ROZPOCZYNAMY OKRES WIELKIEGO POSTU.
Msze Święte w Środę Popielcową
         w Trzciance o godz. 9:00, 16:00 i 18:00
         w Straduniu o godz. 17:00.
Dzień ten przeżywamy w duchu pokuty. Wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
NABOŻEŃSTWA
TRZCIANKA Droga krzyżowa – piątek: dzieci – godz. 16:30; dorośli – godz. 17:30
                  Gorzkie żale – niedziela: godz. 17:00
STRADUŃ Droga krzyżowa – piątek: godz. 18:00
               Gorzkie żale – niedziela: godz. 08:45

5.   W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

6.   Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

7.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

8.   Rozpoczynają się prace przy budowie parkingu przy kościele – szczegółowe informacje w Biuletynie Parafialnym.

9.   Zmarli: W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. Pelagia Lubkowska lat 89, śp. Bogumił Napierała lat 64.
Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie…