OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

1.   PARKING – po Mszach Świętych przez członków rad parafialnych zbierana jest puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów wybudowanego parkingu.

2.   Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3.   Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

4.   Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski w środę 18 września o godz. 7:00 i 17:00.

5.   ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE – Akcja poboru krwi „Ognisty Ratownik – Gorąca krew” 18 września 2019 r. w godzinach od 9:30 do 14:30 przy Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance.

6.   W czwartek 19 września – 173. rocznica Zjawienia Pięknej Pani w La Salette, patronki naszej parafii.
Z tej okazji w następną niedzielę o godz. 12:30 Msza Święta odpustowa, na której Słowo Boże wygłosi ks. Zbigniew Cybulski MS, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy.

7.   Nabożeństwa:
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00
– Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny – sobota o godz. 6:30, niedziela o godz. 7:30
– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą matek za swoje dzieci – środa o godz. 16:30
– Różaniec – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota i niedziela 30 minut przed Mszą Świętą wieczorną.

8.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

9.   Na stoliku z gazetami wyłożone są Kalendarze Diecezjalne na 2020 rok w cenie 10 zł.

10. Zmarli: W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Wanda Torz lat 72.
Za nią i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09.2019 r.

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

1.   Wróciliśmy do stałego porządku Mszy Świętych i nabożeństw.

2.   Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy przyniesione przez dzieci tornistry.
Bierzmowanie – Również dzisiaj Msza Święta o godz. 18:00 oraz spotkanie młodzieży i ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3.   Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

4.   Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek 13 września o godz. 20:00.

5.   W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 7:00.

POLSKA POD KRZYŻEM – ZOSTAW WSZYSTKO I DOŁĄCZ DO WIELKIEJ MODLITWY! – Kościół przeżywa ostatnio niezwykle trudny czas. Ale jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę pod Krzyż Chrystusa w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Program:
17:00 – Zawiązanie wspólnoty
17:15 – Różaniec – Tajemnice Bolesne 18:00 – Msza Święta
19:00 – Konferencja
21:00 – Apel Jasnogórski – zawierzenie Krzyża
20:00 – Droga Krzyżowa ze świecami wokół kościoła
Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu i Adoracja Krzyża.

Celem naszego spotkania jest modlitwa w intencji Kościoła w Polsce i wszystkich polskich katolików. Prosimy na czas Drogi Krzyżowej zabrać ze sobą świece. W przerwie będzie można wypić herbatę i zjeść ciasto.

6.   Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Jest to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

7.   PARKING – w przyszłą niedzielę, 15 września po Mszach Świętych zbierana będzie puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów wybudowanego parkingu.

8.   – Diecezjalny Dzień Młodzieży w Skrzatuszu w sobotę, 14 września 2019 r. Zapisy u ks. Piotra Błaszczaka.
      – Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza w niedzielę, 15 września 2019 r.
Podczas tegorocznej Pielgrzymki Diecezjalnej, kościół sanktuaryjny w Skrzatuszu zostanie podniesiony do rangi bazyliki mniejszej. Odbędzie się to w obecności prymasa Polski.
Organizowany jest wyjazd autokarem w niedzielę 15 września o godz. 9:00. Zapisy w księgarni La Salette. Koszt wyjazdu wynosi 10 zł.

9.   Zmarli: W sierpniu do Domu Ojca odeszli: śp. Renata Żegalska lat 53, śp. Helena Szczudło-Kołodziejczak lat 85, śp. Kazimierz Bojaruniec lat 87, śp. Zofia Krawczyk lat 93.
Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

„JESTEŚ MARZENIEM BOGA!”
Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu – 14 września 2019 r.
Zapraszamy młodzież na Diecezjalne Spotkanie Młodych.
Każdego roku to wydarzenie gromadzi kilka tysięcy młodych ludzi
i jest pięknym doświadczeniem młodego Kościoła.
Program:
13.30 – wniesienie Piety, powitanie przez bp. Edwarda Dajczaka
13.45 – koncert ewangelizacyjny – Diakonia Muzyczna „Tyle dobrego”
14.30 – „Marzenie Boga” – Nabożeństwo Słowa z obłóczynami kleryków WSD
16.00 – przerwa na ciepły posiłek, czas dla bliźniego, możliwość prywatnej modlitwy w Sanktuarium
17.30 – gromadzenie się w namiocie (Diakonia Muzyczna)
18.00 – „Godzina Miłosierdzia” – adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty
19.30 – uroczysta Eucharystia zakończona radosnym uwielbieniem i modlitwą wokół Sanktuarium

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2019 r.

1.   Kończą się wakacje i wracamy do stałego porządku Mszy Świętych.
W niedzielę w Trzciance o godz. 08:00; 09:30; 11:00; 12:30; 18:00, a w Straduniu o godz. 09:00.
W tygodniu w Trzciance: od poniedziałku do piątku o godz. 07:00 i 17:00, a w sobotę o 07:00 i 18:00.

2.   Dzisiaj wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

3.   W poniedziałek, 2 września 2019 r. rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8:00, podczas której pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00.
8 września – następna niedziela – na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów dla dzieci rozpoczynających rok szkolny .

4.   Krąg Biblijny – We wtorek po Mszy Świętej wieczornej (godz. 17:30) spotkanie Kręgu Biblijnego w salce przy zakrystii. Zapraszamy!

5.   I Komunia Święta – Rodziców dzieci klas III, które w roku szkolnym 2019/2020 przystąpią do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne połączone z zapisami, które odbędzie się 4 września br. (środa) o godz. 17:00.

6.   Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 17:00. Spowiedź św. od godz. 16:00.
Odwiedziny chorych w godzinach porannych.

7.   Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7:00.

8.   W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

9.   Bierzmowanie – Również w następną niedzielę (8.09.2019 r.) Msza Święta o godz. 18:00 oraz spotkanie młodzieży i ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dotyczy to zarówno klas VIII jak i pierwszych ponadpodstawowych.

10.   – Diecezjalny Dzień Młodzieży w Skrzatuszu w sobotę, 14 września 2019 r. Zapisy u ks. Piotra Błaszczaka.
        – Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza w niedzielę, 15 września 2019 r. Parafia św. Jana Chrzciciela organizuje wyjazd autokarem. Wyjazd nastąpi w niedzielę 15 września o godz. 9:00. Zapisy są dokonywane w księgarni La Salette. Koszt wyjazdu wynosi 10 zł.

11.   Nabożeństwa:
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00
– Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny – sobota o godz. 6:30, niedziela o 7:30
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą matek za swoje dzieci – środa o godz. 16:30
– Różaniec – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota i niedziela pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

12.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019 r.

Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

1.   PARKING – W ubiegłą niedzielę na parking do puszek zebraliśmy 1.876,50 zł i 1 euro. Łączne wpłaty na dzień 19.08 br. wyniosły 28.389,86 zł i 12,97 euro. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2.   W poniedziałek, 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza Święta o godz. 17:00.
Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie przy ciastku i kawie po Mszy Świętej wieczornej.

3.   Nabożeństwa:
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00
– Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny – niedziela o godz. 7:30
– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą matek za swoje dzieci – środa o godz. 16:30
– Różaniec – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota i niedziela pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną

4.   I Komunia Święta – Rodziców dzieci klas III, które w roku szkolnym 2019/2020 przystąpią do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne połączone z zapisami, które odbędzie się 04 września br. (środa) o godz. 17:00.

5.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny

6.   Od przyszłej niedzieli, 1 września powrócimy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych i nabożeństw.

7.    W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
26 VIII – Matka Boża Częstochowska,
27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.

 

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019 r.

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

1.   PARKING – po Mszach Świętych przez członków rad parafialnych zbierana jest puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów wybudowanego parkingu.

2.   Nabożeństwa:
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00
– Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny – niedziela o godz. 7:30
– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą matek za swoje dzieci – środa o godz. 16:30
– Różaniec – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota i niedziela pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną

3.   W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

4.   Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie przy ciastku i kawie w poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. po Mszy Świętej wieczornej.

5.   I Komunia Święta – Rodziców dzieci klas III, które w roku szkolnym 2019/2020 przystąpią do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne połączone z zapisami, które odbędzie się 04 września br. (środa) o godz. 17:00.

6.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny.

7.   Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

8.   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

9.   Zmarli – W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła:
śp. Helena Szczudło-Kołodziejczak lat 85.
Za nią i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie …

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 r.

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

1.   Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

2.   W tym tygodniu we wtorek przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w tym dniu o godz. 20:00.

3.   W środę o godz. 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą matek za swoje dzieci.

4.   W czwartek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę i Wojsko Polskie. Zapraszamy na Mszę Świętą w tej intencji z inicjatywy Urzędu Miejskiego Trzcianki o godz. 12:30 i na koncert patriotyczny „Biały krzyż” w wykonaniu zespołu „Ciała Pedagogiczne”.

5.   Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

6.   PARKING – w przyszłą niedzielę, 18 sierpnia po Mszach Świętych zbierana będzie puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów wybudowania parkingu.

7.   Przypominamy obowiązującą w kościele zasadę stosownego ubioru w miejscach kultu religijnego.
Do najbardziej powszechnych przykładów niestosownego stroju są u mężczyzn krótkie spodnie, a u kobiet strój z “odkrytymi ramionami”. Nasz strój świadczy również o szacunku dla miejsca modlitwy. W niektórych krajach są one bardzo restrykcyjnie przestrzegane.

8.   Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

9.   Zmarli – W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Renata Żegalska lat 53.
Za nią i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie …

 

22. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską – 15.08.2019 r.

Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską odbędzie się w dniu 15 sierpnia br. (czwartek).
Msza Święta rozpocznie się o godz. 12:00, a czuwanie modlitewne rodziny zainaugurują o godz. 10:00.
Tradycyjny festyn rodzinny, z wieloma atrakcjami
dla dzieci i rodzin, rozpocznie się po Eucharystii.

 

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.08.2019 r.

Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

1.   W tym roku błogosławiliśmy pojazdy w sobotę 20 lipca w Straduniu i w czwartek 25 lipca przy kościele parafialnym. Zebrane ofiary w kwocie 1802 zł wpłacone zostały na konto MIVA Polska – stowarzyszenie zajmujące się zakupem środków komunikacji dla misjonarzy pracujących na placówkach w różnych zakątkach świata. Za zrozumienie i ofiarność serdeczne Bóg zapłać.

2.   Nabożeństwa:
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00
– Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny – niedziela o godz. 7:30
– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą matek za swoje dzieci – środa o godz. 16:30
– Różaniec – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota i niedziela pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną

3.   We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 17:00.

4.   Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

5.   Sierpień to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu.

6.    Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

7.   Przypominamy obowiązującą w kościele zasadę stosownego ubioru w miejscach kultu religijnego.
Do najbardziej powszechnych przykładów niestosownego stroju są u mężczyzn krótkie spodnie, a u kobiet strój z “odkrytymi ramionami”. Nasz strój świadczy również o szacunku dla miejsca modlitwy. W niektórych krajach są one bardzo restrykcyjnie przestrzegane.

8.   Zmarli – W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. Hanna Dolata lat 62, śp. Tadeusz Majewski lat 76.
Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie …

SIERPIEŃ – MIESIĄC ABSTYNENCJI

Z Apelu Zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych:
“… Nie będzie trzeźwej Polski bez współpracy rodziny, Kościoła, instytucji państwowych i samorządowych. Nie będzie trzeźwej Polski bez odwagi mówienia prawdy, nawet trudnej, o naszych problemach. Nie będzie trzeźwej Polski bez mocnego sprzeciwu na rozpijanie Polaków, zwłaszcza najmłodszych …” – bp Tadeusz Bronakowski przewodniczący Zespołu KEP
https://ekai.pl/apel-zespolu-episkopatu-ds-apostolstwa-trzezwosci-na-miesiac-trzezwosci/

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019 r.

Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustannie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

1.   PARKING – W ubiegłą niedzielę na parking do puszek zebraliśmy 2.424,90. Łączne wpłaty na dzień 16.06 br. wyniosły 26.513,36 zł i 11,97 euro. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
      FESTYN RODZINNY w Straduniu – Już po raz kolejny po obrzędzie poświęcenia pojazdów w Straduniu uczestniczymy w Festynie Rodzinnym. I też po raz kolejny głównymi organizatorami są Państwo Aleksandra i Krzysztof Śliwińscy. To oni szukają sponsorów, przygotowują loterię fantową, organizują zaplecze typu: namioty, ławki, stoły, grile itp. Tak się składa, że od kilku lat prowadzimy jakieś prace w kaplicy. Całkowity zysk z festynu każdego roku przeznaczany jest na cele remontowe. W tym roku to 3.205 zł przeznaczone na remont dachu kaplicy. Dziękujemy wszystkim ze społeczności lokalnej straduńskiej na czele z Panem Sołtysem i społeczności parafialnej trzcianeckiej za pomoc, współorganizację i wsparcie. Szczególne podziękowanie dla Aleksandry i Krzysztofa Śliwińskich.

2.   Nabożeństwa:
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00
– Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – niedziela o godz. 7:30
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą matek za swoje dzieci – środa o godz. 16:30
– Różaniec – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota i niedziela pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną

3.   W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4.   W czwartek, 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy modlić się za tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. O godz. 18:45 pod Pomnikiem Niepodległości zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze dla uczczenia poległych powstańców i zamordowanych w odwecie przez okupanta mieszkańców Warszawy.
      W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła – Msza św. o g. 17:00.

5.   Sierpień to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu.

6.   Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

7.   Przypominamy obowiązującą w kościele zasadę stosownego ubioru w miejscach kultu religijnego.
Do najbardziej powszechnych przykładów niestosownego stroju są u mężczyzn krótkie spodnie, a u kobiet strój z “odkrytymi ramionami”. Nasz strój świadczy również o szacunku dla miejsca modlitwy. W niektórych krajach są one bardzo restrykcyjnie przestrzegane.

 

 

SIERPIEŃ – MIESIĄC ABSTYNENCJI

Z Apelu Zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych:

“… Nie będzie trzeźwej Polski bez współpracy rodziny, Kościoła, instytucji państwowych i samorządowych. Nie będzie trzeźwej Polski bez odwagi mówienia prawdy, nawet trudnej, o naszych problemach. Nie będzie trzeźwej Polski bez mocnego sprzeciwu na rozpijanie Polaków, zwłaszcza najmłodszych …”– bp Tadeusz Bronakowski przewodniczący Zespołu KEP

www.ekai.pl/apel-zespolu-episkopatu-ds-apostolstwa-trzezwosci-na-miesiac-trzezwosci/

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019 r.

Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

1.   PARKING – po Mszach Świętych przez członków rad parafialnych zbierana jest puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów wybudowanego parkingu.

2.   Nabożeństwa:
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00
– Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny – niedziela o godz. 7:30
– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą matek za swoje dzieci – środa o godz. 16:30
– Różaniec – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota i niedziela pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną

3.   Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

4.   W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. W kościele parafialnym Msza Święta o godz. 17:00, a po niej możliwość błogosławieństwa pojazdów.

5.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

6.   Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

7.   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

 

SIERPIEŃ – MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI

29. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską
sobota, 3 sierpnia 2019 r.

Program pielgrzymki:
  9:00 – rozpoczęcie pielgrzymowania w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie – piesze pielgrzymowanie na Górę Chełmską (Droga Krzyżowa, modlitwy prowadzone przez poszczególne duszpasterstwa),
11:00 – konferencja,
11:45 – śpiew uwielbienia, przygotowanie do Eucharystii,
12:00 – uroczysta Msza Święta na szczycie – przewodniczy biskup Krzysztof Włodarczyk. Po zakończeniu Mszy Świętej wspólny posiłek, mityng AA, spotkania parafialnych apostolatów trzeźwości z poszczególnych diecezji.
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie pielgrzymki.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019 r.

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

1.   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30.

2.   PARKING – w przyszłą niedzielę, 21 lipca po Mszach Świętych zbierana będzie puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów budowy parkingu.

3.   W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych w naszym kościele. Wakacyjny plan dostępny jest w Biuletynie Parafialnym, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

4.   Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami letniego wypoczynku i rekolekcji organizowanymi przez naszą diecezję dostępnymi w gablocie i na stronie internetowej.

5.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny

6.   Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

7.   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

 

25 LIPCA PRZYPADA WSPOMNIENIE
ŚW. KRZYSZTOFA – PATRONA KIEROWCÓW.

Z tej okazji zgodnie z wieloletnią tradycją już w najbliższą w sobotę, 20 lipca w Straduniu w kaplicy zostanie odprawiona okolicznościowa Msza Święta o godz. 14:00, a po niej poświęcenie pojazdów. Złożone ofiary zostaną przekazane na konto MIVA Polska z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Po Mszy Świętej zapraszamy na Piknik Rodzinny,
który odbędzie się na placu przy kościele.

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2019 r.

Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

1.   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30.

2.   W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w sobotę o godz. 19:00.

3.   W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych w naszym kościele.Wakacyjny plan dostępny jest w Biuletynie Parafialnym, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

4.   Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami letniego wypoczynku i rekolekcji organizowanymi przez naszą diecezję dostępnymi w gablocie i na stronie internetowej.

5.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

6.   Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

7.   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,
11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

8.   Zmarli: W czerwcu do Domu Ojca odeszli:
śp. Ingeburg Urban lat 90, śp. Stanisław Sznajder lat 65, śp. Józef Rzepecki lat 77.
Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

37. Koszalińsko-Kołobrzeska piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę

1 sierpnia na pątniczy szlak ze Skrzatusza na Jasną Górę wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka.
Jej hasło – Wierzę w Chrystusa – wyrasta z motta, jakie Kościół daje na rok duszpasterski: W mocy Bożego Ducha. Wiara, która nadaje sens naszemu życiu, ciągle domaga się od nas jej pogłębiania, a pielgrzymowanie daje taką możliwość. Tegoroczna pielgrzymka jest też wołaniem do Boga w intencji powołań do kapłaństwa.
Przewodnikiem grupy 6 (dekanaty: Wałcz, Trzcianka, Mirosławiec) jest ks. Mariusz Maćkowiak MS z parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance. Zapisy w księgarni La Salette.
Opłata za pielgrzymowanie ze Skrzatusza wynosi 180 zł od osoby. Kwota ta obejmuje ubezpieczenie, koszty transportu bagażu, śpiewnika, znaczka i koszulki pielgrzymkowej, sanitariatów oraz wydatki związane ze służbami medycznymi i porządkowymi.
Złota Grupa – Osoby, które nie mogą pielgrzymować fizycznie, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Uczestnik tzw. „Złotej Grupy” otrzyma rozważania na każdy dzień i znaczek pielgrzymkowy.
Gorąco zapraszamy również na stronę internetową pielgrzymki, na której można również znaleźć informacje o innych pielgrzymkach pieszych w naszej diecezji:
www.pielgrzymkikoszalin.pl tel. 724 616 971

Dyrektor Pielgrzymki, ksiądz Marcin Kościński

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2019 r.

Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

1.   W ubiegłą niedzielę na KUL i kształcenie w diecezji zebraliśmy 1012,00 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

2.   Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

3.   W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych w naszym kościele. Wakacyjny plan dostępny jest w Biuletynie Parafialnym, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

4.   W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w intencji dziękczynnej za dar Eucharystii i kapłaństwa.

5.   Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 17:00. Spowiedź św. od godz. 16:00.

6.   Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami letniego wypoczynku i rekolekcji organizowanymi przez naszą diecezję dostępnymi w gablocie i na stronie internetowej.

7.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

8.   1 sierpnia na pątniczy szlak ze Skrzatusza na Jasną Górę wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka.
Zapisy na pielgrzymkę, jak i do Złotej Grupy przyjmowane są w księgarni La Salette.
Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się dzisiaj, 30 czerwca o godz. 19:00 w Domu Parafialnym parafii św. Jana Chrzciciela. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki można uzyskać u ks. Mariusza Maćkowiaka MS przewodnika grupy 6. obejmującej dekanat Trzcianka.

9.   Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę – Wyjazd grupy z Trzcianki w poniedziałek (1 lipca) o godzinie 16:00. Zbiórka pod księgarnią La Salette.

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
19-26 marca 2020 r.

Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im – podobnie i rybę (J 21;13)

Osiem dni śladami Jezusa i Apostołów!

Jerozolima – Ain Karem – Betlejem – Hajfa – Góra Karmel – Góra Tabor – Nazaret – Kana Galilejska – Kafarnaum – Tabgha – Góra Błogosławieństw – Jerycho – Jordan – Morze Martwe

Wylot z Poznania – Cena: 2.890 zł + 150 $

Kontakt – Parafia św. Jana Chrzciciela w Trzciance
              ks. Kamil Pękalski MS tel. 516 463 912
              Przy zapisie wpłata 1.000 zł zaliczki

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019 r.

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną.

P A R K I N G
W ubiegłą niedzielę na parking do puszek zebraliśmy 2.650,04. Łączne wpłaty na dzień 16.06 br. wyniosły 24.088,43 zł i 11,97 euro. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
W lipcu ofiary bedziemy zbierać w trzecią niedzielę miesiąca (21.07). Można je również wpłacać indywidualnie w biurze parafialnym lub na konto parafii (numer konta znajduje się na pierwszej stronie Biuletynu Parafialnego i na stronie internetowej parafii w zakładce KONTAKT).

1.   Dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2.   Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa. Swoimi modlitwami obejmijmy naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

3.   Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne:
– Oktawa Bożego Ciała, która kończy się w piątek Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie procesja połączona z nabożeństwem do NSPJ o godz. 17:30.
– 24 czerwca – Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 17:00. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.
W tym dniu parafia św. Jana Chrzciciela obchodzi swoje święto patronalne. Z tej okazji życzymy naszym braciom i siostrom wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela.
– 28 czerwca – Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 17:00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– 29 czerwca – Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta o godz. 9:00. Zachęcamy go szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Pamiętajmy, że Msza Święta w sobotę wieczorem sprawowana jest już z formularza niedzielnego.

4.   Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w kościele parafialnym codziennie o godz. 17:30, a w Straduniu w niedzielę o godz. 10:45.

5.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

6.   1 sierpnia na pątniczy szlak ze Skrzatusza na Jasną Górę wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka.
Zapisy na pielgrzymkę, jak i do Złotej Grupy przyjmowane są w księgarni La Salette.
Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w Niedzielę 30 czerwca o godz. 19:00 w Domu Parafialnym parafii św. Jana Chrzciciela. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki można uzyskać u ks. Mariusza Maćkowiaka MS przewodnika grupy 6. obejmującej dekanat Trzcianka.

7.   Zmarli: W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. Stanisław Sznajder lat 66.
Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16.06.2019 r.

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

1.   PARKING – po Mszach Świętych przez członków rad parafialnych zbierana jest puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów budowy parkingu.

2.   W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się przy naszym kościele Mszą Świętą o godz. 11:00. W tym tygodniu nieczynne jest Biuro Parafialne.
Chętnych do pomocy w przygotowaniu ołtarzy zapraszamy w środę o godz. 18.00 na plac przy zakrystii. Kwiaty do ołtarzy prosimy przynieść w środę od godz. 16:00 do 18:00.
W oktawie Bożego Ciała – procesja eucharystyczna codziennie o godz. 17:30.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
BOŻE CIAŁO – 20.06.2019 r. – CZWARTEK

– 11:00 – MSZA ŚWIĘTA – plac przy kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej
– PO MSZY ŚWIĘTEJ WYJŚCIE PROCESJI:
       I ołtarz – na ścianie frontowej kościoła pw. Matki Bożej Saletyńskiej,
      II ołtarz – na zbiegu ulic Fałata i Dąbrowskiego,
     III ołtarz – na wysokości Liceum Ogólnokształcącego,
     IV ołtarz – przed wejściem do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela – zakończenie procesji.

W kościele parafialnym Msza Święta tylko o godz. 08:00. Nie będzie nabożeństwa i Mszy wieczornej.
W Straduniu tradycyjnie Msza Święta i procesja o godz. 09:00.

3.   W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4.   Za tydzień po Mszach Świętych będziemy zbierali ofiary do puszek na kształcenie w diecezji oraz na KUL (Katolicki Uniwersytet Lubelski).

5.   Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w kościele parafialnym codziennie o godz. 17:30, a w Straduniu w niedzielę o godz. 8:45.

6.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

7.   37. Koszalińsko-Kołobrzeska piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę
1 sierpnia na pątniczy szlak ze Skrzatusza na Jasną Górę wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka. Jej hasło – Wierzę w Chrystusa – wyrasta z motta, jakie Kościół daje na rok duszpasterski: W mocy Bożego Ducha.
Zapisy na pielgrzymkę, jak i do Złotej Grupy przyjmowane są w księgarni La Salette.
Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w Niedzielę 30 czerwca o godz. 19:00 w Domu Parafialnym parafii św. Jana Chrzciciela. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki można uzyskać u ks. Mariusza Maćkowiaka MS przewodnika grupy 6. obejmującej dekanat Trzcianka.

HOSPICJUM TRZCIANKA informuje:

Coroczny Festyn Rodzinny w tym roku odbędzie się po procesji Bożego Ciała (20 czerwca 2019 r.) w Parku 1 Maja.
Dochód z festynu zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjno-medycznego i środków pielęgnacyjnych. Zachęcamy do współudziału w festynie poprzez dostarczenie wyrobów cukierniczych. Ciasto przyjmowane będzie w środę, 19 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej na os. Słowackiego, a także w dniu festynu bezpośrednio w parku.

Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy i wsparcia działalności trzcianeckiego HOSPICJUM.
Organizatorzy

 

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019 r.

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów.
Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo
i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

1.    Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2.   Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św. Do wypełnienia tego przykazania został tylko tydzień.
Sakrament pokuty w naszej świątyni sprawowany jest codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

3.   Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w kościele parafialnym codziennie o godz. 17:30, a w Straduniu w niedzielę o g. 8:45.

4.   W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Na Mszach Świętych o godz. 7:00 i 17:00 będziemy modlić się w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii.

5.   W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 20:00. W związku z tym wyjątkowo w ten czwartek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i prywatnej adoracji przed Mszą Świętą o godz. 17:00.

6.   W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej o godz. 17:00 będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

7.   W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

8.   Na potrzeby seminarium diecezjalnego kleryk w naszej parafii zebrał 2.047,76 zł. W imieniu WSD w Koszalinie przekazujemy serdeczne podziękowanie za okazaną życzliwość i ofiarność.

9.   PARKING – w przyszłą niedzielę, 16 czerwca po Mszach Świętych zbierana będzie puszka tzw. „inwestycyjna” na pokrycie kosztów budowy parkingu.

10.   37. Koszalińsko-Kołobrzeska piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę.
1 sierpnia na pątniczy szlak ze Skrzatusza na Jasną Górę wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka. Jej hasło – Wierzę w Chrystusa – wyrasta z motta, jakie Kościół daje na rok duszpasterski: W mocy Bożego Ducha. Wiara, która nadaje sens naszemu życiu, ciągle domaga się od nas jej pogłębiania, a pielgrzymowanie daje taką możliwość. Tegoroczna pielgrzymka jest też wołaniem do Boga w intencji powołań do kapłaństwa oraz trwającego II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
Przewodnikiem grupy 6 (obejmującej dekanaty: Wałcz, Trzcianka, Mirosławiec) jest ks. Mariusz Maćkowiak MS z parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance.

11.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

12. Zmarli:
W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odeszła Ingeburg Urban lat 90.
Za nią i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

 

HOSPICJUM TRZCIANKA informuje:

Coroczny Festyn Rodzinny w tym roku odbędzie się po procesji Bożego Ciała (20 czerwca 2019 r.) w Parku 1 Maja.
Dochód z festynu zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjno-medycznego i środków pielęgnacyjnych. Zachęcamy do współudziału w festynie poprzez dostarczenie wyrobów cukierniczych. Ciasto przyjmowane będzie w środę, 19 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej na os. Słowackiego, a także w dniu festynu bezpośrednio w parku.

Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy i wsparcia działalności trzcianeckiego HOSPICJUM.
Organizatorzy

 

 

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 02.06.2019 r.

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia.

1.   Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17:30.

2.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 17:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:00.

3.   Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca w godzinach porannych.

4.   W czwartek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

5.   Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”

6.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

7.   Czuwanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – Częstochowa 15 VI 2019 r. Straż Honorowa przy parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę, 15 czerwca br. Szczegółowe informacje i zapisy w księgarni La Salette. Koszt pielgrzymki wyniesie około 100 zł.

8.   10. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Więcej informacji i zapisy na stronie www.rowerowa.info.
Spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca 2019 r. o godz. 19:00 w auli Domu Parafialnego parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance.

9.   W tym tygodniu patronują nam:
3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.