OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019 r.

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

P A R K I N G
W ubiegłą niedzielę na parking do puszek zebraliśmy 3.813,44 zł i 5 euro. Do 19 marca br. na konto parafii wpłynęło 3.350,00 zł, w biurze wpłacono 1.700,00 zł. Łącznie wpłaty to 8.863,44 zł, co stanowi 10,43 % potrzebnej kwoty. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
W kwietniu ofiary będziemy zbierać wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca (14.04 br.). Można je również wpłacać indywidualnie w biurze parafialnym lub wpłacać na konto parafii (numer konta znajduje się na pierwszej stronie Biuletynu Parafialnego i na stronie internetowej parafii w zakładce KONTAKT).

1.   Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

2.   W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej – www.duchowa-adopcja.pl

3.   KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – Od 25 do 30 marca 2019 r. w parafii św. Jana Chrzciciela trwać będzie kurs przedmałżeński. Zapisy zostaną dokonane w dniu rozpoczęcia kursu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

4.   „DAR Juniora dla Seniora” – Jałmużna Wielkopostna 2019. Akcja charytatywna Caritas Polska. Skarbonki wyłożone są na stoliku z gazetami. Składamy je do jednaj skarbony w Wielką Sobotę.

5.   Do Niedzieli Palmowej włącznie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka wystawiona jest przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

7.   Ekstremalna Droga Krzyżowa z Trzcianki do Skrzatusza – rozpocznie się 5 kwietnia 2019 r. Mszą Świętą o godz. 20:30 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.
Szczegóły: www.edk.org.pl i na facebooku: Trzcianka.EDK

8.   WIELKANOCNY STRAGAN CARITAS – Od następnej niedzieli (31.03.2019 r.) przez trzy kolejne tygodnie będzie czynny stragan z dekoracjami wielkanocnymi. Podobnie jak przy poprzednich świętach wszystkie ozdoby zostały wykonane ręcznie przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas, a dochód przeznaczony jest na cele charytatywne CARITAS.

9.   ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE – Akcja poboru krwi „Ognisty Ratownik – Gorąca krew”
27 marca 2019 r. w godzinach od 9:30 do 14:30 przy Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance.

10.   Pomoc Polakom na Kresach – Do 24 marca 2019 r. w kościele, w głównym przedsionku, wystawiony jest kosz przeznaczony na trwałe artykuły spożywcze i wyroby chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających na Kresach.

 

WAKACJE W HISZPANII

Biuro podróży EURO-TOURS Sp. z o.o. Sp.k. pod patronatem naszej parafii
organizuje wyjazd letni dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.
Termin 10.07. – 21.07.2019 Cena 950 zł + 260 €
Szczegóły u ks. Piotra Błaszczaka, tel. kom. 511 776 457

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019 r.

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

1.   BIERZMOWANIE: – w sobotę, 23 marca 2019 r. o godz. 12:00 z rąk ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.

2.   Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na tzw. fundusz inwestycyjny – pokryć chcemy koszty budowy parkingu przy kościele po drugiej stronie ulicy Witosa. Takie zbiórki będziemy prowadzili w trzecią niedzielę przez kolejne miesiące.

3.   Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4.   We wtorek, 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 7:00 i 17:00.

5.   Okres Wielkiego Postu jest czasem, który przypomina nam mękę Jezusa Chrystusa i całkowite oddanie się człowiekowi. Dlatego ruszyła tegoroczna akcja charytatywna Jałmużna Wielkopostna 2019 DAR Juniora dla Seniora. Skarbonki wyłożone są na stoliku z gazetami.
Do skarbonek należy składać datki związane z wyrzeczeniem wielkopostnym członków rodziny. Skarbonki z zebranymi pieniędzmi złożymy do wspólnej skarbony w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu osób starszych.

6.   Każdego roku parafianie włączają się w przygotowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest do piękna tradycja kościoła. Jedną z form jest przygotowanie grobu Pańskiego i jego dekoracji. Do Niedzieli Palmowej włącznie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka wystawiona jest przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

8.   KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – Od 25 do 30 marca 2019 r. w parafii św. Jana Chrzciciela trwać będzie kurs przedmałżeński. Zapisy zostaną dokonane w dniu rozpoczęcia kursu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zachęcamy do udziału w nim wszystkich, którzy ukończyli 17 lat i w przyszłości pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

9.   Pomoc Polakom na Kresach – Do 24 marca 2019 r. w kościele, w głównym przedsionku, wystawiony jest kosz przeznaczony na trwałe artykuły spożywcze i wyroby chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających na Kresach.

 

WAKACJE W HISZPANII

Biuro podróży EURO-TOURS Sp. z o.o. Sp.k. pod patronatem naszej parafii
organizuje wyjazd letni dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.
Termin 10.07. – 21.07.2019 Cena 950 zł + 260 €
Szczegóły u ks. Piotra Błaszczaka, tel. kom. 511 776 457

 

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana.
Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania.
Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

1.   BIERZMOWANIE – Dzisiaj, 10 marca o godz. 18:00 Msza Święta i spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych przygotowującej się do bierzmowania.
– Spotkanie młodzieży, która 23 marca 2019 r. z rąk ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka przyjmie Sakrament Bierzmowania, w sobotę o godz. 12:00.
– Młodzież, która w tym roku przystąpi do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w niedzielę, 17 marca br. na Mszę Świętą o godz. 18:00 z poświęceniem i nałożeniem krzyży.

2.   I KOMUNIA ŚWIĘTA – Zebranie dla rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek, 11 marca o godz. 17:00.

3.   Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17:30, dla dzieci o godz. 16:30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00.
Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4.   Każdego roku parafianie włączają się w przygotowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest do piękna tradycja kościoła. Jedną z form jest przygotowanie grobu Pańskiego i jego dekoracji. Do Niedzieli Palmowej włącznie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka wystawiona jest przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.   Okres Wielkiego Postu jest czasem, który przypomina nam mękę Jezusa Chrystusa i całkowite oddanie się człowiekowi. Dlatego ruszyła tegoroczna akcja charytatywna Jałmużna Wielkopostna 2019 DAR Juniora dla Seniora. Skarbonki wyłożone są na stoliku z gazetami.
Do skarbonek należy składać datki związane z wyrzeczeniem wielkopostnym członków rodziny. Skarbonki z zebranymi pieniędzmi złożymy do wspólnej skarbony w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu osób starszych.

6.   W środę, 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 7:00 i 17:00.

7.   Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary do puszek na potrzeby misji będą zbierane już dzisiaj po każdej Mszy Świętej.
W następną niedzielę tj. trzecią niedzielę miesiąca prowadzona będzie zbiórka – tzw. puszka inwestycyjna na parking.

8.   KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – Od 25 do 30 marca 2019 r. w parafii św. Jana Chrzciciela trwać będzie kurs przedmałżeński. Zachęcamy do udziału w nim wszystkich, którzy ukończyli 17 lat i w przyszłości pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

9.   Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 7 kwietnia.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny.

11.  Ekstremalna Droga Krzyżowa z Trzcianki do Skrzatusza – 05.04.2019 r.
Ekstremalna Droga Krzyżowa to droga przełomu – możliwość poczucia drogi krzyżowej inaczej niż zwykle – fizycznie. W samotnym, cichym 45 kilometrowym marszu w ciemności. Wiara styka się z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony.
EDK rozpocznie się 5 kwietnia 2019 r. Mszą Świętą o godz. 20:30 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.
Spotkanie organizacyjne w auli Domu Parafialnego parafii św. Jana Chrzciciela we wtorek, 12 marca po Mszy Świętej o godz. 18:00. Szczegóły: www.edk.org.pl oraz na facebooku: Trzcianka.EDK

12. Zmarli: W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. Irena Wróblewska lat 91, śp. Tadeusz Pawłowski lat 64.

Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

Pomoc Polakom na Kresach

Do 24 marca 2019 r. w kościele, w głównym przedsionku, wystawiony będzie kosz przeznaczony na trwałe artykuły spożywcze i wyroby chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających na Kresach.

 

 

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

1.   BIERZMOWANIE:
– Dzisiaj młodzież przystępująca w tym roku do bierzmowania będzie sprzedawać ciasto. Dochód przeznaczony zostanie na cele Caritas Parafii.
– Spotkania młodzieży, która 23 marca 2019 roku przystąpi do sakramentu bierzmowania, w sobotę o godz. 12:00.
– Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z naszej parafii z klas VII, które pragną rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na Mszę Świętą w poniedziałek, 4 marca na godz. 17:00. Po niej spotkanie organizacyjne.

2.   Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

3.   Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych.

4.   WIELKI POST
DNIA 6 MARCA 2019 R. ROZPOCZYNAMY OKRES WIELKIEGO POSTU.
Msze Święte w Środę Popielcową
         w Trzciance o godz. 9:00, 16:00 i 18:00
         w Straduniu o godz. 17:00.
Dzień ten przeżywamy w duchu pokuty. Wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
NABOŻEŃSTWA
TRZCIANKA Droga krzyżowa – piątek: dzieci – godz. 16:30; dorośli – godz. 17:30
                  Gorzkie żale – niedziela: godz. 17:00
STRADUŃ Droga krzyżowa – piątek: godz. 18:00
               Gorzkie żale – niedziela: godz. 08:45

5.   W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

6.   Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

7.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

8.   Rozpoczynają się prace przy budowie parkingu przy kościele – szczegółowe informacje w Biuletynie Parafialnym.

9.   Zmarli: W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. Pelagia Lubkowska lat 89, śp. Bogumił Napierała lat 64.
Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie…