BIERZMOWANIE

23 marca 2019 r. – godz. 12:00

KS. BISKUP KRZYSZTOF WŁODARCZYK

 

 

P A R K I N G

Drodzy Parafianie !
W ubiegłym roku odchodziliśmy 20-lecie powołania naszej parafii, a w tym roku 28 marca będziemy wspominali sprawowanie pierwszej Mszy Świętej w naszym kościele (przypomnę, że była to wówczas Niedziela Palmowa). Dwadzieścia lat posługi duszpasterskiej i pracy wewnątrz kościoła i jego otoczeniu. Obecny obraz jest wyrazem poczucia wspólnoty parafialnej i tego, że kościół jest również dobrem wspólnym nie tylko dla obecnego pokolenia, ale i wszystkich innych, które po nas przyjdą. To co udało się dokonać jest też wspólną pracą i ofiarnością parafian. Prace wykonywane zostały bez jakichkolwiek znaczących dofinansowań państwowych, samorządowych czy urzędowych. Parafia może się poszczycić tym, że był i jest to tylko i wyłącznie wkład ofiar jej mieszkańców. Obecny stan wymaga ciągle pracy nad jego utrzymaniem i modernizacją. Kościół i jego otoczenie stanowi wizytówkę całej wspólnoty. Podejmowane działania mają też służyć dobru wspólnemu.
Chciałbym podzielić się kolejnym projektem, pokornie prosić o jego akceptację i wsparcie w jego realizacji. Stworzony został projekt zagospodarowania parkingu naprzeciw kościoła (obecnie pokryty tzw. szlaką i żużlem). Korzystamy z tego parkingu w niedzielę i w ciągu tygodnia, podczas świąt i uroczystości (śluby, chrzty itp.). Obecny stan jest dosyć uciążliwy szczególnie przy deszczowej pogodzie czy w czasie zimy i niezbyt estetyczny w porównaniu z całym otoczeniem.
Projekt przewiduje utwardzenie i wydzielenie części parkingowej (polbruk) o łącznej powierzchni ok. 900 m2, a koszt tej inwestycji to 85.000,00 zł. Nie jesteśmy w stanie tego pokryć ze zbiórek niedzielnych czy ofiar kolędowych. Dlatego ośmielam się zwrócić z prośbą o wsparcie finansowe czy to na konto parafii z dopiskiem „Parking”, czy bezpośrednich wpłatach. Od marca do sierpnia włącznie w trzecią niedzielę miesiąca prowadzone będą też zbiórki do puszek na ten cel. Czas realizacji od początku marca do połowy kwietnia bieżącego roku.
Liczę na zrozumienie i wsparcie tego projektu i jego realizacji.
Z wyrazami szacunku – ks. Proboszcz.

 

 

ROZLICZAM SIĘ SERCEM

Pomagam bliźniemu – podaruj 1% swojego podatku potrzebującym

Ulotki wyłożone są na stoliku z gazetami

 

 

WAKACJE W HISZPANII

Biuro podróży EURO-TOURS Sp. z o.o. Sp.k.
pod patronatem naszej parafii

organizuje wyjazd letni dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.

Termin 10.07. – 21.07.2019
Cena 950 zł + 260 €

Szczegóły u ks. Piotra Błaszczaka, tel. kom. 511 776 457

 

 

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Msza Święta o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne:

      II niedziela miesiąca – młodzież klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych
     III niedziela miesiąca – młodzież klas I ponadgimnazjalnych

 

 

KRĄG BIBLIJNY

Chętnych do poszerzenia swojej znajomości Pisma Świętego zapraszamy w poniedziałek na spotkanie Parafialnego Kręgu Biblijnego po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17:30.

 

 

GRUPA MODLITWY O. PIO

W każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17:00 odprawiana jest Msza Święta za wstawiennictwem św. Ojca Pio.
Wszystkich czcicieli tego świętego zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

CARITAS

Spotkania Parafialnego Zespołu Caritas
przy naszej parafii odbywają się w sobotę o godz. 10:00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich tych,
którzy chcieliby włączyć się w pracę i działalność tej wspólnoty.