PROPOZYCJE FORMACYJNE

 

 

Festiwal Młodych
Medjugorie z Saletynami

Parafia św. Jana Chrzciciela w Trzciance zaprasza…
… na organizowaną przez parafię
pielgrzymkę autokarową do Medjugorje na 35 Festiwal Młodych.
Odbędzie się ona w dniach od wtorku 30 lipca do czwartku 8 sierpnia 2019 r.
Koszt wyjazdu wyniesie 1250 zł. Zapisy i szczegóły są dostępne u ks. Kamila Pękalskiego MS.

 

 

Jubileusz 25-lecia RPSK

W bieżącym roku przypada 25-lecie ustanowienia przez śp. bp. Czesława Domina Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Wdzięczni za dar wsparcia, który stanowią członkowie RPSK, przełożeni i klerycy zapraszają kapłanów i osoby świeckie do uroczystego świętowania tego jubileuszu, które odbędzie się w dniu 23 marca br. w naszym seminarium. Zgłoszenia do 18 marca br.: rpsk@op.pl lub tel. 94 345 90 20.

 Plan spotkania:
10:00 – rejestracja uczestników;
10:30 – różaniec;
11:00 – Eucharystia pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka;
12:30 – posiłek;
13:00 – koncert i świadectwa.

 

 

Duszpasterstwo rodzin

KOSZALIN – SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE

Spotkania Małżeńskie (popularnie zwane Dialogami Małżeńskimi) są ruchem rekolekcyjnym mającym na celu pogłębianie więzi małżeńskiej. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami.
W naszej diecezji Spotkania Małżeńskie odbywają się w koszalińskim Centrum Edukacjno-Formacyjne (CEF).
Planowane terminy Spotkań Małżeńskich:

  • 22-24 lutego 2019 r.
  • 22-24 listopada 2019 r.

 

KOSZALIN – REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH (WEEKENDY DLA NARZECZONYCH)

Rekolekcje dla Narzeczonych prowadzone są w koszalińskim Centrum Edukacjno-Formacyjne (CEF). Rozpoczynają się w piątek o godz. 17:30, a kończą w niedzielę ok. godz. 18:00.
Rekolekcje dla Narzeczonych spełniają wymagania w zakresie katechez przedmałżeńskich. Przygotowanie w zakresie naturalnych metod rozpoznawania płodności, tak jak przy przygotowaniu bezpośrednim, musi być uzupełnione w parafii w Poradni Rodzinnej.
Absolwenci Rekolekcji dla Narzeczonych otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.
Planowane terminy weekendów:

  • 15-17 marca 2019 r.
  • 10-12 maja 2019 r.

 

WEEKENDOWE REKOLEKCJE DLA MAŁŻEŃSTW NA TEMAT UMIEJĘTNOŚCI ROZMAWIANIA ZE SOBĄ I TWORZENIA LEPSZYCH RELACJI

Zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla małżeństw na temat umiejętności rozmawiania ze sobą i tworzenia lepszych relacji. Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24.03.2019 r. w ośrodku rekolekcyjnym w Grzybowie. Poprowadzi je małżeństwo z osiemnastoletnim stażem – Joanna i Norbert Dawidczykowie. Opiekę duchową nad rekolekcjami będzie sprawował ks. Mateusz Chmielewski. Organizatorem spotkania jest Odnowa w Duchu Świętym parafii katedralnej
w Koszalinie.

Koszt: 150 zł od osoby dorosłej; 140 zł od dziecka powyżej 6 lat; dzieci do 6 lat za darmo. Podczas rekolekcji zapewniona będzie opiekę nad dziećmi.
Szczegółowe informacje, zapisy i plan na stronie: rekolekcjemalzenskie.simplesite.com.

 

ISKRA NADZIEI

„Iskra Nadziei” to inicjatywa, które zrodziła się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Ma ona na celu wparcie małżeństw i rodzin przeżywających różnego rodzaju trudności. W tym celu w poniedziałki i środy od 17:00-19:00  w salce nad kaplicą adoracji pełnią dyżur małżeństwa, doradcy życia rodzinnego, siostry, księża gotowi pomóc, rozmową radą, lub skierowaniem do specjalisty. Powoli tworzona jest sieć specjalistów wspierających naszą inicjatywę. Zapraszamy.
kontakt: tel. 726 690 353 

http://skrzatusz-sanktuarium.pl/iskra-nadziei1

 

REKOLEKCJE WINNICA RACHELI – UZDROWIENIE PO ABORCJI

Rekolekcje Winnica Racheli – uzdrowienie po aborcji – rekolekcje dla kobiet, które bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe. Informacje i zapisy u prowadzącej s. Beaty Witerskiej: 517 042 230, e-mail: rachel.koszalin1@wp.pl.

 

 

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Skrzatuskiej

1. Biskup Diecezjalny Edward Dajczak bardzo serdecznie zaprasza Róże Różańcowe
z całej diecezji i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa do udziału w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Skrzatusza, która odbędzie się w sobotę, 11 maja 2019 r.

2. Podobnie, jak w ubiegłym roku, podczas pielgrzymki Biskup Diecezjalny chce
w szczególny sposób podziękować i udzielić błogosławieństwa tym zelatorom i członkom róż, którzy obchodzą swój jubileusz 25-lecia lub 50-lecia przynależności do Żywego Różańca. Otrzymają oni także okolicznościowe dyplomy. Pisemne zgłoszenia tych osób proszę kierować do 14 kwietnia na adres: Stowarzyszenie Żywy Różaniec, ul. Seminaryjna 2A, 75-817 Koszalin lub na e-mail: dyrektor@cef.koszalin.pl.

3. Program rozpocznie się o godzinie 10:00 i zakończy ok. 15:00. Ze względu na przygotowanie pamiątkowego folderu oraz posiłku proszę o zgłaszanie przynajmniej orientacyjnej liczby pielgrzymów do 5 maja.
Zgłoszenia i rejestracja grup z parafii w CEF Koszalin, poprzez e-mail: recepcja@cef.koszalin.pl lub telefoniczne: 94 340 98 00; 723 609 800.

 

 

Ruch Szensztacki

W sobotę, 9 marca br., o godz. 10.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Górze Chełmskiej rozpocznie się wielkopostne skupienie Ruchu Szensztackiego i jego sympatyków. Dalsza część skupienia w CEF w Koszalinie. W programie konferencja, praca w grupach, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Mszy św. o godz. 14.00 przewodniczyć będzie bp Paweł Cieślik.

 

 

KOSZALIN – Wspólnota Cenacolo (Wieczernik)

 Pamiętajmy o możliwości niesienia pomocy uzależnionej i zagubionej młodzieży, zwłaszcza narkomanom, przez kierowanie jej do wspólnoty Cenacolo, funkcjonującej od wielu lat w naszej diecezji. To katolickie stowarzyszenie proponuje chrześcijańskie, proste, rodzinne życie oparte na sile modlitwy, prawdziwej przyjaźni, pracy traktowanej jako dar oraz poświęceniu i radości ze służenia innym. Spotkania przygotowawcze odbywają się w Koszalinie.

Wspólnota Cenacolo „Dom Maryi Niepokalanej” Giezkowo k/Koszalina tel. (94) 318 39 38. Kontakt w sprawie przyjęcia do wspólnoty – tel.: 600 125 413

www.comunitacenacolo.it
www.nie-narkotykom.sos.pl