PROPOZYCJE FORMACYJNE

 

 

29. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską
sobota, 3 sierpnia 2019 r.

Program pielgrzymki:
 9:00 – rozpoczęcie pielgrzymowania w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie – piesze pielgrzymowanie na Górę Chełmską (Droga Krzyżowa, modlitwy prowadzone przez poszczególne duszpasterstwa),
11:00 – konferencja,
11:45 – śpiew uwielbienia, przygotowanie do Eucharystii,
12:00 – uroczysta Msza Święta na szczycie – przewodniczy biskup Krzysztof Włodarczyk. Po zakończeniu Mszy Świętej wspólny posiłek, mityng AA, spotkania parafialnych apostolatów trzeźwości z poszczególnych diecezji.
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie pielgrzymki.

 

 

37. Koszalińsko-Kołobrzeska piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę

1 sierpnia na pątniczy szlak ze Skrzatusza na Jasną Górę wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka. Jej hasło – Wierzę w Chrystusa – wyrasta z motta, jakie Kościół daje na rok duszpasterski: W mocy Bożego Ducha. Wiara, która nadaje sens naszemu życiu, ciągle domaga się od nas jej pogłębiania, a pielgrzymowanie daje taką możliwość. Tegoroczna pielgrzymka jest też wołaniem do Boga w intencji powołań do kapłaństwa oraz trwającego II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Przewodnikiem grupy 6 (obejmującej dekanaty: Wałcz, Trzcianka, Mirosławiec) jest ks. Mariusz Maćkowiak MS z parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance.

Opłata za pielgrzymowanie ze Skrzatusza wynosi 180 zł od osoby. Kwota ta obejmuje ubezpieczenie, koszty transportu bagażu, śpiewnika, znaczka i koszulki pielgrzymkowej, sanitariatów oraz wydatki związane ze służbami medycznymi i porządkowymi.

Złota Grupa – Osoby, które nie mogą pielgrzymować fizycznie, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Uczestnik tzw. „Złotej Grupy” otrzyma rozważania na każdy dzień i znaczek pielgrzymkowy. O szczegółach poinformuje przewodnik z regionu.

Gorąco zapraszamy również na stronę internetową pielgrzymki, na której można również znaleźć informacje o innych pielgrzymkach pieszych w naszej diecezji:
www.pielgrzymkikoszalin.pl   tel. 724 616 971

Dyrektor Pielgrzymki
ksiądz Marcin Kościński

 

 

22. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską – 15.08.2019 r.

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską odbędzie się w dniu 15 sierpnia br. (czwartek). Msza Święta rozpocznie się o godz. 12:00, a czuwanie modlitewne rodziny zainaugurują o godz. 10:00. Tradycyjny festyn rodzinny, z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin, rozpocznie się po Eucharystii.

 

 

Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia do Myśliborza

Zbliża się 19. Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia z Koszalina do Myśliborza. Tegorocznemu pielgrzymowaniu będą towarzyszyły słowa z Ewangelii według św. Jana: „Trwajcie w miłości mojej”.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w koszalińskiej katedrze 16 sierpnia o godzinie 7. Pielgrzymi dotrą do Myśliborza 24 sierpnia. Tego dnia przeżyją wieczorne czuwanie modlitewne w sanktuarium. Następnego dnia (25.08) będą uczestniczyć we wspólnym świętowaniu urodzin św. Faustyny. Powrót tego dnia w godzinach wieczornych.

Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora pielgrzymki ks. Grzegorza Szymanowskiego – tel. 500728813; e-mail: grzegorz.szymanowski2@wp.pl .

 

 

Duszpasterstwo rodzin

 

KOSZALIN – SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE

Spotkania Małżeńskie (popularnie zwane Dialogami Małżeńskimi) są ruchem rekolekcyjnym mającym na celu pogłębianie więzi małżeńskiej. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami.
W naszej diecezji Spotkania Małżeńskie odbywają się w koszalińskim Centrum Edukacjno-Formacyjne (CEF).
Planowane terminy Spotkań Małżeńskich:

  • 22-24 listopada 2019 r.

 

ISKRA NADZIEI

„Iskra Nadziei” to inicjatywa, które zrodziła się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Ma ona na celu wparcie małżeństw i rodzin przeżywających różnego rodzaju trudności. W tym celu w poniedziałki i środy od 17:00-19:00  w salce nad kaplicą adoracji pełnią dyżur małżeństwa, doradcy życia rodzinnego, siostry, księża gotowi pomóc, rozmową radą, lub skierowaniem do specjalisty. Powoli tworzona jest sieć specjalistów wspierających naszą inicjatywę. Zapraszamy.
kontakt: tel. 726 690 353 

http://skrzatusz-sanktuarium.pl/iskra-nadziei1

 

 

KOSZALIN – Wspólnota Cenacolo (Wieczernik)

 Pamiętajmy o możliwości niesienia pomocy uzależnionej i zagubionej młodzieży, zwłaszcza narkomanom, przez kierowanie jej do wspólnoty Cenacolo, funkcjonującej od wielu lat w naszej diecezji. To katolickie stowarzyszenie proponuje chrześcijańskie, proste, rodzinne życie oparte na sile modlitwy, prawdziwej przyjaźni, pracy traktowanej jako dar oraz poświęceniu i radości ze służenia innym. Spotkania przygotowawcze odbywają się w Koszalinie.

Wspólnota Cenacolo „Dom Maryi Niepokalanej” Giezkowo k/Koszalina tel. (94) 318 39 38. Kontakt w sprawie przyjęcia do wspólnoty – tel.: 600 125 413

www.comunitacenacolo.it
www.nie-narkotykom.sos.pl