CARITAS

Spotkania Parafialnego Zespołu Caritas
przy naszej parafii odbywają się w sobotę o godz. 10:00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich tych,
którzy chcieliby włączyć się w pracę i działalność tej wspólnoty.

 

 

Akcja pozyskania 1% dla Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Kampania Caritas „Pomagam bliźniemu”, której celem jest pozyskanie funduszy w ramach przekazania
1 proc. podatku na jej cele statutowe, jest coraz bardziej skuteczna. Wzrasta liczba osób decydujących się przekazać diecezjalnej Caritas środki uzyskane tą drogą.
Celem OPP Caritas jest działalność charytatywna prowadzona dla zrealizowania potrzeb duchowych i materialnych człowieka, wypływająca z ewangelicznego przykazania miłości i mająca na uwadze godność każdej osoby ludzkiej, od poczęcia do naturalnej śmierci. Tym właśnie zajmujemy się na co dzień. Korzystając z ofiar darczyńców, z ofiarowanego 1% podatku Caritas dofinansowuje zakup lekarstw dla osób ubogich, opłaty za turnusy rehabilitacyjne czy udziela jednorazowo w nagłych przypadkach pomocy losowej. Niemałe zasługi w tej kwestii mają wolontariusze z parafialnych zespołów Caritas, którzy zachęcają wiernych ze swojej okolicy do ulokowania środków z 1. proc. na koncie Caritas.

Darmową pomoc w wypełnieniu PIT-ów zapewnia sekretariat Caritas w Koszalinie, który mieści się na ul. Domina 8.
Istnieje również możliwość rozliczania się on-line poprzez darmowy program PIT PROJEKT znajdujący się na stronie www.pomagamblizniemu.caritas.pl.
Osobą odpowiedzialną za akcję 1% jest Marlena Woźniak, kontakt: mwozniak@caritas.pl lub tel. 500 398 444.

 

 

Wielkopostne Dzieła Caritas

Okres Wielkiego Postu jest czasem, w którym są podejmowane dzieła miłosierdzia, jak na przykład Jałmużna Wielkopostna.
Jak zawsze pragniemy zaprosić do tego dzieła poprzez tradycyjne papierowe skarbonki. Pragniemy rozdać jak najwięcej skarbonek wielkopostnej jałmużny, gdyż podczas tegorocznego okresu wielkopostnego celem jałmużny będzie zebranie środków dla seniorów oraz osób starszych, które potrzebują naszej pomocy.
Skarbonki są bezpłatne. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FERIE Z CARITAS

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej po raz kolejny organizuje akcję „FERIE Z CARITAS”. W tym roku proponujemy trzy terminy
15-20.01.2019 Wielkopolskie
02-07.02.2019 Zachodniopomorskie
11-15.02.2019 Pomorskie
Koszt uczestnictwa 420 zł.
W programie: warsztaty, zabawy integracyjne, basen, kręgle, kino i wiele innych atrakcji. W tym roku ferie są organizowane w Ośrodku Charytatywny Caritas w Ostrowcu.
Więcej informacji na temat akcji na stronie koszalin.caritas.pl w zakładce zimowisko. Kontaktdo osoby odpowiedzialnej oraz zgłoszenia: Mateusz Kaczmarek tel. 697 061 268, mkaczmarek@caritas.pl, biuro.ostrowiec@caritas.pl