OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023 r.

Słowo Boże dzisiejszej niedzieli mówi o tym, że nawrócenie to styl życia. Nie wystarczy jedna, choćby najbardziej szlachetna decyzja czy wzniosłe deklaracje, kiedy człowiek z własnej woli wraca z powrotem na utartą ścieżkę życia bez Pana Boga. Dokonany wybór grzechu nie przekreśla człowieka, kiedy zrozumie swój błąd i podejmie nawrócenie, jak czytamy w Księdze Ezechiela. Podobnie w przypowieści Pana Jezusa, którą za chwilę usłyszymy. Pokora wobec braci, o której pisze Święty Paweł w Liście do Filipian, to naśladowanie Chrystusa Pana. To szacunek dla bliźniego, dla tajemnicy jego serca.
Niech słowo Boże uczy nas pokory i szacunku wobec Pana Boga, nas samych i naszych bliźnich. Niech nawrócenie będzie naszym stylem życia na co dzień.

1.  RÓŻE RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO – 1 października – Msza Święta o godz. 8:00 i zmiana tajemnic.
     –  Październik to miesiąc modlitwy różańcowej.
Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym: dorosłych codziennie o godz. 17:30, dzieci natomiast we wtorki i piątki o godz. 16:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy do modlitwy na różańcu w domu.
     –  Istnieje możliwość odpustu zupełnego za odmówienie w całości (i bez przerwy) przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym towarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami.

2.  W środę, 4 X, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.
     –  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą matek i ojców za swoje dzieci w środę o godz. 16:30.

3.  W czwartek, 5 X, wspominamy w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia.
     –  Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek od godz. 16:00 do 17:00 – módlmy się o umocnienie na drodze powołania dla kleryków naszego seminarium, aby z nadzieją i radością pogłębiali swoją więź z Chrystusem i Kościołem (diecezjalna intencja powołaniowa na październik br.) oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
     –  W piątek możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 16:00. Msza Święta o godz. 17:00 z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
     –  Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek w godzinach porannych.

5.  W sobotę, 7 X, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
     –  Mężczyzn zapraszamy w pierwszą sobotę października o godz. 15:00 na męski różaniec. Ta modlitwa jest wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji małżeństw i rodzin.

6.  I KOMUNIA ŚWIĘTAW następną niedzielę, 8.10.2023 r. o godz. 11:00 dodatkowa Msza Święta i poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.

7.  Na stoliku z gazetami wyłożone są Kalendarze Diecezjalne w cenie 10 zł.

8.  LICHEŃ – jest już komplet osób na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę, 21 października. Wpłaty można dokonać u ks. Piotra albo w biurze parafialnym.

9.  INTENCJE MSZALNE – na stronie internetowej umieszczone są intencje mszalne do marca włącznie. Przed wizytą w Biurze Parafialnym można sprawdzić, które godziny Mszy Świętych są jeszcze wolne.

— ♦ —

Dzisiaj po Mszach Świętych Harcerze z ZHR
sprzedają ciasto zbierając fundusze na naprawę namiotów.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023 r.

Słowo Boże na dzisiejszą niedzielę mówi nam, że Pan Bóg jest inny od naszych wyobrażeń. Najbardziej zaskakuje nas Boże miłosierdzie, miłość, która widzi potrzeby człowieka. Drogą do Pana Boga jest nawrócenie – porzucenie grzechu i szukanie woli Bożej, o czym przypomina nam dziś fragment z Księgi Izajasza. Niech Chrystus będzie w nas uwielbiony, jak mówi Święty Paweł do Filipian. Pan Bóg jest jak dobry gospodarz winnicy, który troszczy się o swoich pracowników, aby nikt nie cierpiał niedostatku.
Słuchajmy słowa Bożego, aby napełniło nas nadzieją i radością z otrzymanego Bożego miłosierdzia, którego my, i inni wokół nas, codziennie doświadczamy.

 

1.  Indywidualna ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w intencji małżeństw i rodzin dzisiaj od godz. 13:30 do godz. 18:00.

2.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą matek i ojców za swoje dzieci w środę o godz. 16:30.

3.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek od godz. 16:00 do 17:00 – módlmy się o mądre i szlachetne serca dla nauczycieli i wychowawców, aby swoim życiem inspirowali młodych do poświęcenia się temu, co dobre i piękne (diecezjalna intencja powołaniowa na wrzesień br.) oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

4.  W piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
     – Grupa Modlitewna o. Pio – Msza Święta z homilią w piątek o godz. 17:00.

5.  W sobotę, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

6.  Spotkania Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się w soboty o godz. 10:00. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się w pracę i działalność tej wspólnoty.

7.  RÓŻE RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO – 1 października – Msza Święta o godz. 8:00 i zmiana tajemnic.
     – Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym: dorosłych codziennie o godz. 17:30, dzieci natomiast we wtorki i piątki o godz. 16:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy do modlitwy na różańcu w domu.
     – Istnieje możliwość odpustu zupełnego za odmówienie w całości (i bez przerwy) przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym towarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami.

8.  Na stoliku z gazetami wyłożone są Kalendarze Diecezjalne w cenie 10 zł.

9.  Zachęcamy do lektury książek i prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

10. INTENCJE MSZALNE – na stronie internetowej umieszczone są intencje mszalne do marca 2024 r.  włącznie. Przed wizytą w Biurze Parafialnym można sprawdzić, które godziny Mszy Świętych są jeszcze wolne.

— ♦ —

– Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem: „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”.